Конкурс короткометражних аматорських фільмів «Жага мандрів» 2021 оголосив імена переможцівПерше місце посіла тревел-блогерка з Монастирського Тетяна Кузьменко з роботою «Мачу-Пікчу очима українки», де показала враження про фортецю Інків. Минулого року Тетяна вирушила в навколосвітню подорож, зараз знаходиться в Болгарії, і вже в серпні планує повернутися в Україну.

Друге місце авторитетне журі присудило Сергію Кібукевичу з Рівненської області за фільм Specially for You. Сергій займається громадською діяльністю в Харкові і організовує благодійні студентські сплави на байдарках Україною, про що і зняв фільм.

Третє місце журі віддало фотографу та радіолюбителю Нодіру Турсун-Заде за роботу 2017 Pamir Expedition про сходження у горах Памір. Нодір живе і працює в Душанбе (Таджикистан), відвідав 75 країн і всі континенти.

За попереднім онлайн-голосуванням, яке тривало тиждень, приз глядацьких симпатій отримала робота Ігоря Коровія з Орджонікідзе «Cocos акули». Ігор дайвер, має понад 100 занурювань; мандрівник з двадцятирічним стажем. Створює фільми про чарівність підводного світу та віддалені куточки нашої планети, що і продемонстрував у своєму відео про акул.


Конкурс тривав із 21 червня по 21 липня та зібрав понад 50 відео робіт про далекі подорожі.

Організатор спільнота мандрівників Voyagemakers на чолі із Вадимом Івлєвим, професійним мандрівником, учасником міжнародних науково-дослідних експедицій на безлюдні важкодоступні острови, радіо любителем та автором книги «Мандри киянина Океанією» .

Основна мета конкурсу «Жага мандрів» спільними зусиллями мандрівників встигнути зафільмувати незвідані, безлюдні та важкодоступні куточки планети, які під впливом людини стрімко втрачають свою первозданність.

Попри суттєві туристичні обмеження, у яких нам довелося жити в останні майже півтори року, звичайні українці змогли відзняти унікальні кадри у Кенії, Таджикистані, Норвегії, Гонконзі, Індії, Перу та інших країнах. Учасники мали змогу показати власні історії подорожей та поділитися досвідом один з одним.

«В аматорських фільмах нам подобається прямота та справжні емоції. Це мистецтво, творча художня діяльність любителів» ділиться організатор Вадим Івлєв.


«Надзвичайно захопливо було переглядати фільми учасників. Вони — прямий доказ того, що українці люблять природу та вміють показати її красу та природні багатства. Цим конкурсом ми хочемо продемонструвати, що нам не байдуже, який світ залишимо нащадкам».


До складу журі входили:

  • Почесний голова журі: Михайло Іллєнко український кінорежисер, сценарист, актор. Академік Національної академії мистецтв України (2017). Заслужений діяч мистецтв України (2003). Лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка (2007).
  • Вадим Івлєв організатор конкурсу, радіоінженер, етнограф-любитель. Побував на 24 безлюдних і важкодоступних островах Океанії та Антарктики. Автор книги «Мандри киянина Океанією» та низки статей.
  • Роман Братчик учасник 1-ї, 2-ї та 8-ї річних експедицій, єдиний полярник в Україні, який провів в Антарктиці понад два роки безперервно.

Андрій Мазур журналіст, блогер.Rating: 1.00/5. From 1 vote.
Please wait...

Leave a Reply